Sokağa çıkma yasağına uymayan 5 kişiye 20 bin 104 TL ceza

Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında yapılan denetimlerde bir araç içerisinde bulunan 5 kişiye 4 kural ihlalinden toplam 20 bin 104 TL ceza yazılırken, 1 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi

Düzce Kiremitocağı Mahallesi’nde  Özgür B. idaresindeki BMW marka 16 BH 135 plakalı otomobil, İstanbul Caddesi üzerinde sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında denetim yapan ekiplerin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başladı.

Kovalamaca sonrasında otomobil Kiremitocağı Mahallesi Kızılay Işıklı kavşakta trafik ekipleri tarafından durduruldu. Ekipler araç içerisinde bulunan sürücü Özgür B. ile birlikte Ü.A., F.Ç., G.S. ve Ş.T.’yi araçtan indirerek üst araması yaptı. Sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde sokakta bulunan ve izin belgeleri olmayan şahıslara cezai işlem uygulanması esnasında araç içerisinden çıkan 2 kişi açık alanda sigara içme yasağına uymayarak sigara yakıp bir kuralı daha ihlal etti. Sigara içen kişilere de açık alanda sigara içmeden dolayı cezai işlem uygulandı.

Bu esnada yerden aldığı taşı ‘Kendime zarar veririm’ diyerek kafasına vurmaya çalışan bir kişi gözaltına alındı.

Polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçan araç sürücüsü Özgür B.’ye yanında ehliyet bulundurmamak ve polisin ihtarına uymamaktan cezai işlem uygulandı. Ayrıca araç içerisinde bulunan 5 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları gerekçesi ile kişi başı 3 bin 150’şer lira ceza yazılırken, açık alanda sigara içen 2 şahsa da yasağa uymamaktan cezai işlem uygulandı. Toplamda 20 bin 104 TL cezai işlem uygulandı. Gözaltına alınan şahıs ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.