NHKM Çocuk Atölyesi: Uzay çöpleri Dünya’ya düşer mi?

Nazım Hikmet Kültür Merkezi, çocuklar için bir atölye hazırladı. 8-13 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenecek atölye çalışması yarın saat 15.00'te NHKM siteleri ve YouTube kanalı üzerinden izlenebilecek.

Haber Merkezi

Nazım Hikmet Kültür Merkezi (NHKM) çocuklar için bir atölye hazırladı.

Yağmur Karan'ın 8-13 yaş aralığındaki çocuklar için hazırladığı atölyenin duyurusu şöyle:

"Uzaya ilk uydunun fırlatılmasından bu yana neredeyse 60 yıl geçti. Günümüzde Dünya’nın etrafında dolanan binlerce uydu var. Peki, bu uyduların hepsi çalışmaya devam ediyor mu?

Bozulan uydulara ne oluyor dersin? Tabii ki de çöp oluyorlar. Ancak uzayda bu çöpleri atabileceğimiz bir çöp kutusu yok! O halde uzaydaki çöpleri temizlemek için ne yapmalıyız?

Hadi gel, cevabı birlikte arayalım.

Ailelere: Bu atölye ile birlikte çocukların evde uzay çöplerini temizleyecek uzay araçları tasarlamaları istenmektedir. Tasarımın nasıl yapılacağına dair önerileri videonun sonunda bulabilirsiniz.

Yapılan çalışmaların fotoğraflarını, sosyal medya hesaplarımızda yayınlamak üzere [email protected] adresine göndermenizi bekliyoruz."

Atölye Yürütücü: Yağmur Karan
Süre: 15 dakika
Yaş: 8 - 13 yaş
Resim: Rüya Tokmakçıoğlu

Atölye çalışmasını 24 Mayıs Pazar günü 15.00 itibarıyla NHKM internet siteleri ve NHKM YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz:

NHKM İstanbul: https://nhkm.org.tr/

NHKM İzmir: https://izmir.nhkm.org.tr/

NHKM YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=6v5_LcuxLMY&feature=youtu.be

Atölye çalışmasını buradan da izleyebilirsiniz: