Çocuk işçiye fabrikada işkence!

İstanbul Kağıthane'de bir çocuk işçinin çalıştığı fabrikada işkenceye maruz kaldığı görüntüler ortaya çıktı.

Haber Merkezi

İstanbul Kağıthane'de 15 yaşındaki bir çocuğun çalıştığı fabrikada darp edilmesine yönelik görüntüler ortaya çıktı.

Olay, önceki gün Talatpaşa'da bir iş yerinde yaşandı. 7 yıl önce 8 yaşındayken 2'nci kattan düşerek ağır yaralanan Enes Y. beyin ameliyatı geçirerek hayata döndü.

1.5 yıl önce çırak olarak işe başlayan Enes Y. (15) aynı iş yerinde çalışan Yücel B. (30) tarafından iddiaya göre "şakayla karışık" şiddete maruz kalıyordu.

Zamanla işkenceye dönen olayda Yücel B.'nin dövdüğü Enes Y.'nin elinde ve kollarında kesik ve yanık izleri oluştu. Çocuk işçi yapılan bu işkenceyi ailesine söyleyemedi.

DHA'nın haberine göre, son olarak önceki gün Enes Y.'nin başına tokat atan ve tekmeleyen Yücel B. attığı dayağı iş yerindeki başka bir çocuğa cep telefonu ile kaydettirdi. Çeken çocuk görüntüyü bir arkadaşına gönderdi. Görüntü daha sonra darp edilen Enes Y.'nin amcasına ulaştı. Çocuğun ailesi ve amcası iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.

Yücel B.'nin cep telefonundan daha önce işkence yaptığı, elindeki ve kolundaki yaraları çekerek “Buralara ne oldu demesi, Enes Y.'nin de Sen yaktın ya Yücel abi, burayı da sen kestin demesi üzerine Yücel B.'nin Az yapmışım dediği video çıktı. Ailenin bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.