Erdoğan başdanışman görevine 2 yeni atama daha yaptı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, danışmanlık görevine Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın'ı atadı.

Haber Merkezi

AKP'li Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın atandı.

Erdoğan'ın başdanışman olarak atadığı Meltem Taylan Aydın'ın Halkbank'ın Yönetim Kurulu üyesi olması dikkat çekti.

Meltem Taylan Aydın kimdir?

Meltem Taylan Aydın, 1973 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Meltem Taylan Aydın, Lisansüstü çalışmalarını ekonomi alanında gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik performans analizi ve davranışsal ekonomi konularında yaptı.

Meltem Taylan Aydın, 2008 yılında ise Başbakanlık Müşavirliğine atandı.

2014 yılında Harvard Üniversitesi Yükselen Liderler programına kabul edilen Meltem Taylan Aydın, Harvard Extension School’da İşletme yüksek lisans programına devam ediyor.

Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görev yapan Meltem Taylan Aydın, Haziran 2017 tarihinde Halkbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir?

AKP Grup Başkanvekilliği ve TBMM Başkanvekilliği yapan Ayşe Nur Bahçekapılı, aslen Trabzonlu’dur.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Sosyal Demokrat Hareket Platformunda Kadın, Eğitim ve Hukuk Atölyelerinin İstanbul Sorumlusu olarak görev üstlendi.

23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Sözcülüğü, Türkiye Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, AKP Grup Başkanvekilliği ve TBMM Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.