Sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan CHP’li Özdemir tutuklandı

İzmir’de cami hoparlörlerinden Bella Çav çalınmasına dair görüntüleri sosyal medyada paylaşanlara yönelik soruşturmada gözaltına alınan CHP eski İzmir il yöneticisi Banu Özdemir tutuklandı.

Haber Merkezi

Camilerde çalınan Bella Çav şarkısını sosyal medya hesabından paylaşan CHP üyesi ve eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir  tutuklandı.

Başsavcılıktan Özdemir'e ilişkin yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Ö, Türk Ceza Kanunu'nun 216/3 maddesi kapsamında “Dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan gözaltına alınmıştır." ifadesine yer verildi.

Banu Özdemir dün yaptığı açıklamada, “Dini değerlerimize herhangi bir saygısızlık yapma kastım bu zamana kadar olmadı, bu zamandan sonra da inancım gereği olamaz” demişti. Banu Özdemir’in dün yaptığı açıklama ise şöyleydi:

“İzmir’de bazı camilerde Çav Bella çalındığını basından öğrendikten sonra , buna dikkat çekmek amacıyla başkaları tarafından çekilmiş olan videoları sosyal medyadan paylaşıp müftülüğün bu konuda ne yaptığını sormam üzerine hakkımda bir linç kampanyası başlatıldı. Dini değerlerimize herhangi bir saygısızlık yapma kastım bu zamana kadar olmadı, bu zamandan sonra da inancım gereği olamaz. Paylaşımımda dini değerler üzerine olumsuz bir düşünce veya bir ima yoktur. Bu şekilde yaratılmaya çalışılan bir algı vardır. Bu algı operasyonu neticesinde, incinen vatandaşlarımız varsa yapmadığım bir şey için yine de özür dilerim.
Bugün birbirine düşüp ipliği pazara çıkan, gündem değiştirmek için saldırıya geçen aktroller bana kutsal değerleri öğretemez. Şu anda görevim olmadığı halde her zaman ki gibi Cumhuriyet Halk Partisi’ne saldırı kampanyasına başladılar. İl Başkan Yardımcılığı görevlerim önceki dönemlerdedir. Bunu bile bile yalan söylemek manidardır.
Asıl ayıbın faillerinin bulunması için yetkilileri göreve davet ediyorum, konunun takipçisi olacağımın da altını çizmek istiyorum.”