Muharrem İnce'den MHP'li Semih Yalçın'a 'bukalemun' yanıtı

CHP’li Muharrem İnce, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın, ‘bukalemun’ çıkışına 'Akıllı telefonların, fabrikaların ve şirketlerin olduğu bir dönemde akıllı siyaset lazım. Zekâ ve mizahı kullanarak yapılan açıklamalara cevap veririm. Kaba sözler benim işim değil' yanıtını verdi.

Haber Merkezi

Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde Türk Tabipleri Birliği ve MHP lideri Devlet Bahçeli’yle ilgili açıklamalar yapmıştı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın “Çapınıza bakmadan MHP ve liderine dil uzatan sizin gibi siyaset bukalemunları teker teker temizlenecek" dedi.

İnce, “Hepimizin elinde akıllı telefonla var, artık akıllı fabrikalar var. Akıllı telefonların, fabrikaların ve şirketlerin olduğu bir dönemde akıllı siyaset lazım. Siyasi tartışmaların içerisinde mizah var mı, bir zeka kırıntısı var mı diye bakarım. Bir siyasetçi, başka bir siyasetçiyi taşı gediğine oturtmalıdır. İçinde şaka, mizah ve zeka olmalıdır, onu köşeye sıkıştırmalıdır, gülümsetmelidir. Bunlar varsa siyaseten cevap veririm, bunlar da akıllı siyasettir. Yoksa kaba sözler, artık eski model siyasetçilerin işidir. Kaba ve çirkin sözlere cevap vermeye gerek duymuyorum. Zeka ve mizahı kullanarak, taşı gediğine oturtacak şekilde, karşıdakini sarsacak şekilde, onu düşündürtecek şekilde bir açıklama olursa cevap veririm. Kaba sözler benim işim değil” şeklinde yanıt verdi.