Melek Çetinkaya tahliye edildi

Hava Harp Okulu öğrencisi oğlu Furkan Çetinkaya’nın haksız yere darbeye teşebbüsle suçlandığını söylediği için tutuklanan Melek Çetinkaya tahliye edildi.

Haber Merkezi

Hava Harp Okulu öğrencisi olan oğlu Furkan Çetinkaya’nın, haksız yere darbeye teşebbüsle suçlandığını söyleyen ve bir televizyon kanalındaki sözleri gerekçe gösterilerek,  ‘suç ve suçluyu övme’  iddiasıyla tutuklanan Melek Çetinkaya serbest bırakıldı.

17 Temmuz'dan itibaren Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, ilk duruşmada tahliye edildi.

Melek Çetinkaya'nın kızı Rüveyda Çetinkaya, tahliyeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Melek Çetinkaya'nın askeri öğrenci olan oğlu Furkan Çetinkaya, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından önce tutuklanmış ardından müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Melek Çetinkaya, Akit TV'de 12 Temmuz'da katıldığı programda "Hiçbir askeri öğrenci ya da er daha önce darbeden yargılanmadı. Hulusi Akar önceki darbede üsteğmendi, Binali Yıldırım asteğmendi. Hani darbeye katılan vatan haini oluyordu. Neden Hulusi Akar bakan oldu, Binali Yıldırım Başbakan oldu?” ifadelerini kullanmıştı.

Çetinkaya'nın açıklamaları sonrası programın sunucusu Fatih Dağıstanlı yayını sonlandırmıştı. Çetinkaya, programından ardından ‘Suç ve suçluyu övme’ iddiasıyla tutuklanmıştı.