Kızını katleden baba 'uygunsuz görüntüler' diye savunma vermişti: Videodaki kişi başkası çıktı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde 18 yaşındaki kızı Şeyma Yıldız'ı öldüren Harun Yıldız'ın cinayete gerekçe olarak öne sürdüğü 'uygunsuz görüntüler'in Şeyma Yıldız'la ilgisi olmadığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi

51 yaşındaki Harun Yıldız, 6 Şubat 2020’de dershane çıkışında aracıyla aldığı kızı Şeyma Yıldız’ı, Çubuk Kargın Mahallesi’nde tabancayla ateş ederek öldürmüştü. Olay sonrası polisi arayarak teslim olan baba, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede sanık Harun Yıldız için, "alt soydan akrabayı kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilirken, sanığın internette gördüğü videoda yer alan kişinin kızı olmadığının tespit edildiği belirtildi.

‘Böyle bir şey yapmadım dedi’ 

İddianamede savcılıkta verdiği ifadesi de yer alan baba Harun Yıldız, "internet sitelerinde kızına ait uygunsuz görüntüler" gördüğünü, olay günü kızını, dershaneden alarak görüntüleri sorduğunu, kızının bunu kabul etmediğini söyledi. Yıldız “Kızıma ısrarla bunu kendisine kimin yaptığını sordum. Bana ‘ben böyle bir şey yapmadım’ dedi. Ancak kafasını önüne eğerek ağlamaya başladı ve ‘baba sus, baba sus’ diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine kendimi kaybettim. Araçta bulunan tabancayla kızıma ateş ettim” dedi.

İddianamede ayrıca, internette, baba ve kızına ait cep telefonlarında kriminal incelemesi yapıldığı ve Şeyma Yıldız’a ait video bulunmadığı belirtildi. İddianameye giren polis kriminal raporuna göre; Şeyma Yıldız’a ait telefonda yapılan ayrıntılı incelemede hiçbir şekilde başkasından gelen ya da başkasına gönderilen video ve fotoğraf bulunmadığı belirtildi. Yine sanığın polis ifadesinde yer alan 'kuzenine ve arkadaşına yardımcı olan Şeyma’ başlığıyla internette yaptığı aramada kızına ait video çıktığı iddiasıyla ilgili de yapılan inceleme ve araştırma sonucunda, söz konusu videoda yer alan kişinin Şeyma Yıldız olmadığı ve hiçbir şekilde ona benzemediğinin tespit edildiği kaydedildi.

Otopsi raporunda Şeyma Yıldız’ın vücudunda 9 adet mermi girişi tespit edildiği bildirildi.