Güzeloba Semt Evi’nden 'kadın cinayetleri' üzerine canlı yayın programı

Antalya’da Güzeloba Semt Evi’nin Youtube kanalından yayınlanacak programda kadın cinayetleri ele alınacak. Programın konuğu Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden, kadın cinayetlerinin temelinde yatanlara dair bir çerçeve sunacak.

Haber Merkezi

Antalya’da Güzeloba Semt Evi, 2 Haziran Salı akşamı 20.00 da Youtube üzerinden gerçekleştireceği canlı yayın ile Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden'i ağırlayacak.

Meslek hayatı boyunca çocuklara yönelik cinsel istismar davalarında, kadınların ve LGBT bireylerinin yaşadıkları şiddet olaylarında mağdurların gönüllü ve ücretsiz vekilliklerini üstlenmiş olan Müjde Tozbey Erden, 2018 yılında Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nin kurucuları arasında yer aldı. Kurulduğu günden bu yana dernek, kadın cinayeti davalarında öldürülen kadınların ailelerinin yanında yer alıyor. Derneğin avukatları, cinayeti işleyenlerin en ağır cezaları alabilmeleri için mücadele ediyorlar.

Dernek sadece kadın cinayetlerinde değil; cinsel taciz, tecavüz, çocuğa yönelik cinsel istismar davalarında da mağdur kadın ve çocuklara hukuksal destek sağlıyor.

Güzeloba Semt Evi tarafından kadın cinayetleri üzerine gerçekleşecek olan yayında ise Avukat Erden; Emine Bulut, Ceren Özdemir, Şule Çet cinayetleri ve dava süreçleri üzerinden kadın cinayetlerinin temelinde yatanlara dair çerçeve sunacak. 

Program 2 Haziran Salı 20.00'de Güzeloba Semt Evi Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.