Fatih Portakal evine ‘kiremit cezası’nı duyurdu: 'Komik ama gerçek'

Fatih Portakal, Seferihisar’daki çiftlik evinde ‘kaçak yapı’ şikayeti üzerine yapılan incelemede dört tarafı açık garaj olarak kullanılan yerin sadece kiremitlerinin toplanmasına karar verildiğini duyurdu.

Haber Merkezi

Gazeteci Fatih Portakal, İzmir Seferihisar’daki çiftlik evinin arazisinde kaçak yapılar olduğuna dair şikayet üzerine başlatılan incelemede sadece dört tarafı açık garaj olarak kullanılan yerin kiremitlerinin toplanmasına karar verildiğini duyurdu.

Portakal sosyal medya hesabından sözkonusu yerin fotoğraflarını da paylaşarak “‘Kaçakçı’ diyerek haber yapılan arazimde yıkım gerçekleşti!!! Ne mi oldu? KİREMİT CEZASI verildi. 4 tarafı açık, garaj olarak kullanılan yerin sadece kiremitlerinin toplanmasına karar verildi. Suç unsurları da imha edildi. Komik ama gerçek. Eski ve yeni hali. Hangisi güzel?” diye yazdı.

Portakal kişisel bilgilerinin sızdırılması hakkındaki ikinci başvurusuna hâlâ yanıt beklediğini, arazi üzerinde drone uçuranları da şikayet ettiğini duyurdu.

Fatih Portakal Twitter hesabından “Kişisel bilgilerimin sızdırılması hakkındaki 2. başvurumsa hala cevap bekliyor. @csbgovtr  @murat_kurum susuyor. Zaten kimi kime şikayet ediyorum ki! Hukuk devletiymiş bir de. Drone uçuranları da şikayet ettim. Bakalım ondan ne çıkacak? Olsun kiremit cezasını verdiler ya!!!” diye yazdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’ta kiraladığı arazisinde kaçak olarak çardak ve şömine inşa ettiğine dair haberlerin ardından Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın İzmir Seferihisar’daki arazisinde bazı kaçak yapılar olduğu iddiasıyla şikayette bulunulmuş, arazi üzerinde drone uçurulmuştu.

İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, çiftliğe giderek inceleme başlatmış, yapılan ilk incelemede kaçak yapıya rastlanmazken, soruşturmanın sürdüğü bildirilmişti.

Portakal 20 Mayıs'ta ise kişisel verilerinin sızdırılması ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER), Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Yeni Asır Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Portakal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kişisel verimin sızdırılması, raporun bize verilmeden yine yandaşa ulaştırılması... Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve başındaki isim Murat Kurum’a 2 gündür soruyorum. Duymazı oynuyorlar, susuyorlar. Yeniasir ve sizler hakkında #CİMER’e suç duyurusunda bulundum. Kimi, kime şikayet ediyosam artık!” diye yazmıştı.