Erdoğan: İkinci çeyrek sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘İkinci çeyrek ülkemiz için bir miktar sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır’ dedi.

Haber Merkezi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı'na yapılan “acil durum hastanesi”nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ilk çeyrekte yüzde 4,5 büyüme ile ayrıştığını savundu ve “İkinci çeyrek ülkemiz için bir miktar sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır” dedi.

Erdoğan koronavirüs salgınında yaşamını yitiren Prof. Dr. Murat Dilmener’in adının verildiği hastanenin açılışında yaptığı konuşmada “Burası Yeşilköy Havalimanımız. Yurtdışından bir hasta gelip, yaya mesafede gelip tedavisini olacak. Sağlık turizminde ciddi sıçrama yapıyoruz” dedi.

“Salgın döneminde yavaşlayan ekonomik faaliyetlerin bize de olumsuz etkileri oldu” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye bu tür zorlu dönemlere aşina bir ülkedir. Türkiye ilk çeyrekte sağladığı yüzde 4,5 büyüme ile ayrıştı. İkinci çeyrek ülkemi için bir miktar sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır."

Erdoğan "Sanayiden tarıma, ticaretten turizme kadar önce hızlı bir toparlanma, ardından atılım işine gireceğiz. Yarından itibaren bu adımı atıyoruz. Seferberlik ruhuyla bu sürece destek vermeliyiz” dedi.

“Türkiye'nin ihtiyacı kavga değil, eser siyasetidir. Milletimizin beklentisi polemik değil, inşa siyasetidir” diyen Erdoğan “Tek numaraları ülkemizin ortak değerlerinin istismarı olanların devri kapanıyor. Laf değil, eserlerin yarıştırıldığı bir dönem için milletimizle el ele çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Erdoğan “15 Temmuz'da yaşadıklarımız göstermiştir ki, milli iradeyi kimse zorla alaşağı edemez. Vesayetle iktidar devşirilen günler geride kalmıştır. Her kim demokrasiyi, adaleti, özgürlükleri, güvenliği, dış politikayı, kültürü sanatı daha ileriye götüreceğini söylerse ülke yönetimi ona teslim edilir. Her kim ülkeyi daha ileriye taşıyacağını gösterirse millet de ona güvenir. Bunun dışındaki yöntemlerin, zorlamaları da dağılmaya mahkumdur. Türkiye'nin önünde demokrasiden ve kalkınmadan başka alternatif yoktur. Biz de ülkemizi bu doğrultuda geliştirmenin gayreti içindeyiz” dedi.