Dükkanına icra memurları gelen esnaf kendisini yakmaya çalıştı

İstanbul'da bir esnaf, dükkanına icra memurlarının haciz için gelmesi nedeniyle kendisini işyerine kapatarak yakmaya çalıştı.

Haber Merkezi

İstanbul Avcılar’da dükkanına haciz için icra memurlarının gelmesine tepki gösteren esnaf üzerine benzin dökerek kendisini işyerine kapattı.

Cihangir Mahallesi Kalem Sokak'a gelen icra memurlarını gören M.Ö. borcu bulunmadığını öne sürdü. Görevliler, ellerindeki dosyaya göre hareket ettiklerini ve icrayı uygulayacaklarını söyleyince M.Ö. eline bir bidon benzini alıp bir dükkana girerek otomatik kepengi kapattı. İcra memurlarının gitmemesi halinde kendisini yakacağını söyleyen M.Ö.'nün durumu polise bildirildi. 

DHA'nın haberine göre gelen ekipler içeriden çıkmayan M.Ö.'yü ikna etmeye çalıştı. Yakınları da intihar girişimini öğrenince gelerek, içerideki kişiyi dışarı çıkarmaya çalıştı. Bu arada polis memurları ellerine araçlarındaki itfaiye tüplerini alarak beklemeye başladı ve itfaiyeye haber verildi. İtfaiye ekipleri ve müzakereci polisin olay yerine gelmesinin ardından müzakereci polis M.Ö. ile konuşarak kendisini dışarı çıkması konusunda ikna etti. M.Ö., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Polisin, soruşturması sürüyor.