Çocuk istismarcısı Ensar Vakfı ve Yandaş Dernekler Onur Haftası'na destek veren firmalara boykot çağrısı yaptı

Çocuk istismarcısı Ensar Vakfı’nın da aralarında bulunduğu AKP yandaşı 50 dernek ve vakıftan Onur Haftası’na destek veren firmaları boykot etme çağrısı yapıldı.

Haber Merkezi

Aralarında Ensar Vakfı, İHH, Türk Gençlik Vakfı’nın da bulunduğu 50 yandaş dernek ve vakıftan, Onur Haftası’na destek veren firmalara boykot çağrısı yapıldı.

50 yapının imzaladığı “Ailemizden çekin ellerinizi” başlıklı bildiride, “Son yıllarda LGBT hareketinin toplumsallaşması ve giderek siyahi bir hüviyete bürünmesi için dünya çapında çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar uluslararası kurum ve kuruluşların desteği ile bir dayatmaya dönüşmektedir. LGBT toplumun temel yapı taşı olan aileyi ve aileyi oluşturan bireylerin fiziksel yapısını bozup ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin yetişmesini engelleyerek, eşcinsel sapkınlık ile aileyi ortadan kaldırmaya çalışmakta…” denildi.

Ne olmuştu?

Ensar Vakfı sık sık skandallarıyla gündeme gelmekte. Bu skandallardan bazıları: 

Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerdeki 45 öğrenciye cinsel istismar uygulandığı haberleri sonrsı sosyal medyada Ensar Vakfı'nın kapatılması çağrıları gündeme gelmişti. Ensar Vakfı protesto edilmişti.

Bahçelievler'de Ensar Vakfı tarafından verilen yemek 38 çocuğu zehirlemişti. 

Başkentgaz tarafından Ensar Vakfı'na 8 milyon dolar bağış yapıldığı ortaya çıkmış, büyük tepki çekmişti.