Çocuğa cinsel istismardan tutuklu Uşşaki tarikatı şeyhi İstanbul Sözleşmesi'ne saldırdı

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, tutuklanmasına ilişkin, 'İstanbul Sözleşmesi'ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir' dedi.

Haber Merkezi

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklu bulunan AKP destekli Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah, müritlerine mektup yazdı. Nurullah mektubunda İstanbul Sözleşmesi'ne de saldırdı.

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, gerçek adı Eyyüp Fatih Şağban olan tarikatı şeyhinin cemaate dağıtılan mektubu şöyle:

"İcazet töreni öncesinde böyle meşum bir olay yaşanması fakiri üzmüş, yeni halife kardeşlerimizin boynunu bükmüştür. Bütün halifelerimiz, rehber ve zakirlerimiz vazifelerine devam ederek yokluğumuzu hissettirmemesi temennimizdir. Hacı Bayram Külliyemizin tamamlanması ricamızdır. Bize gelince…

Aklıma Ahmet Yesevi Hazretleri geldi. 63 yaşından sonra yer altına inmiş ve bir daha ışığı görmemiş. Kendimi şartladım. Çıkarsam hizmetinize devam edeceğim.

Sizi üzecek bir şey yapmadım. Komployla karşı karşıyayız. Uyuşturucu bağımlısı birinin bozuk aile yapısının korunması için yaptığımız merhameten yardımlar ihanet ve komplo olarak geri dönmüştür. Kızlarını bize teklif etmişler. Bizim de 'Yaşı 18'e geldiğinde belki olur' demekliğimiz olmuştur.

Telefondaki konuşmalarda, yapmadığımız fiilleri bize zorla teyit ettirmek istemişler ve ayrı ayrı para talep etmişlerdir. (70.000 TL) Telefondaki 'yapmayın – etmeyin' ricaları böyle bir sonucun doğmaması içindir. Ne yazık ki İstanbul Sözleşmesi'ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir."