Çankırı'da maskesiz dolaşmak yasaklandı

Çankırı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada il genelinde vaka sayısındaki artışın devam ettiği, bu nedenle maskesiz dolaşmanın yasaklandığı bildirildi.

Haber Merkezi

Çankırı Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Çankırı'da vatandaşlara maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gerekli hassasiyeti sürdürmeleri hususunda bilgilendirme yapıldığı ancak bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmediği" öne sürülerek vaka sayısındaki artışın devam ettiği bildirildi. Açıklamada buna bağlı olarak getirilen maskesiz dolaşma yasağı şu şekilde duyuruldu:

"Bu nedenle İl Hıfzıssıhha Kurulu 29.06.2020 tarihi saat 24:00’ten itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna karar vermiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. ve diğer maddeleri gereğince para cezası verilecektir."