Azerbaycan’da bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı, gece yarısı itibariyle bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı uygulaması başladığını duyurdu.

Haber Merkezi

Dağlık Karabağ'da Ermenistan ile Azerbaycan arasında dün başlayan çatışmaların ardından  Azerbaycan İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir kararname yayımlandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Azerbaycan Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı saldırılar ve düzenli askeri provokasyonlar nedeniyle bugün saat 00.00’da ülke genelinde sıkıyönetim ilan edilmiştir. Sıkıyönetim ilanına ilişkin kararname uyarınca, sıkıyönetimi sağlamak için Azerbaycan Cumhuriyeti 'Sıkıyönetim Hakkında' Kanununda öngörülen tedbirler 00.00’dan itibaren uygulanmaktadır.

Kararnameye göre Bakü, Gence, Sumgayıt, Yevlakh, Mingaçevir, Naftalan, Abşeron, Cabrayil, Fuzuli, Ağcabadi, Beylağan, Ağdam, Berde, Tatar, Goranboy, Göygöl, Taşkaşan, Kadabay, Tovuz, Şamkir, Gazakh bölgelerinde sıkıyönetim sırasında. 21: 00-06: 00 arasında sokağa çıkma yasağı getirildi. Kişilerin özel izin ve kimlik belgeleri olmaksızın sokaklarda ve diğer halka açık yerlerde bulunması yasaktır."