AKP'den Farisoğulları, Güven ve Berberoğlu'nun vekilliklerinin düşürülmesi hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Musa Farisoğulları, Leyla Güven ve Enis Berberoğlu'nun milletvekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, seçilmiş milletvekilleri HDP'li Musa Farisoğulları, Leyla Güven ve CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliklerinin düşürülmesi hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açıklaması şöyle:

"Terörden hüküm giyen kişilerle ilgili mahkeme kararının TBMM’ye bildiriminden rahatsız olanların bu ülkeye ve vatandaşına kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir.

TBMM’nin ve milletimizin onayını alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini aşağılamaya çalışanlar milletimizden gereken cevabı referandumda ve sonrasında yapılan seçimlerde sandıkta almışlardır.

Demokrasiyi ve halkın iradesini içine sindirememiş bu zihniyet, bugün hala kişiler üzerinden sistemi ama aslında milletimizi hor görmeye devam etmektedir.

Milletimizden aldığı destek ve oyla seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir taraftan ülkemize hizmet için durmadan, yılmadan üretmeye ve çalışmaya devam ederken bir taraftan da terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz."