Akar: Türkiye, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile yaşadığı sorunu diyalogla çözmek istiyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Türkiye Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile yaşadığı sorunu diyalogla çözmek istiyor' dedi.

Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile yaşadığı sorunu diyalogla çözmek istiyor. Sahada ve masada uluslararası hukuk ve iyi komşuluktan yanayız" diye konuştu.

Doğu Akdeniz'de gerilimin yükselmesiyle birlikte Yunanistan Savunma Konseyi'nin dün gece acil koduyla bir araya geldiği öğrenilmişti.

Azerbaycan'a gidiyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in Türk-Azerbaycan ortak tatbikatını izlemek için Azerbaycan’a gidecekleri belirtildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı basın servisinden Sputnik’e yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ve diğer üst düzey askerler 12 Ağustos'ta Azerbaycan'a geliyor. Türk askeri heyeti, tatbikatların ilk aşamasının son bölümünü izleyecek” ifadeleri kullanıldı.

Daha önce, Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Türk ve Azeri askerlerin Azerbaycan topraklarında gerçekleştirilen canlı atışların yapıldığı büyük çaplı taktik tatbikatın ilk etabına 29 Temmuz’da başladıklarını duyurmuştu.